G20 Liderlerinin Belek’te Kalacağı Dünyanın En İyi Korunacak Otelleri Belli Oldu!

15-16 Kasım tarihlerinde Antalya Belek’te düzenlenecek G-20 zirvesi için bölgeye ‘lider’ yağacak. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Belek’te liderlerin kalacakları oteller de belli oldu.

Antalya’nın lüks turizm noktası Belek, kasım ayında dünyanın en iyi korunan noktasına dönüşecek. Türkiye ’nin dönem başkanı olduğu G-20 zirvesi kapsamında ABD Başkanı Obama’dan Almanya Başbakanı Merkel’e, dünya liderlerini ağırlayacak olan bölgenin ultra lüks otelleri ‘First Class’ konuklar için alarma geçti. 15-16 Kasım tarihleri arasında akredite olmayan hiç kimsenin giremeyeceği Belek’e dünya ekonomisine yön veren ülkelerin liderleri çıkarma yapacak. Zirve toplantıları, beş yıldızlı Regnum Carya Resort Hotel’de yapılacak. Herhangi bir soruna karşı, başka bir otel de tüm toplantılara ev sahipliği yapabilecek şekilde yedekte tutulacak. Otellere bu dönemde müşteri kabul edilmeyecek. Sadece liderler ve ülke heyetleri belirlenen otellerde kalabilecek. Liderler ‘First class’ konuk muamelesi görecek ve otellerin ultra lüks kral daireleri ile gecelik konaklama bedeli binlerce doları bulan VIP villalarında kalacak. Gecelik konaklama bedeli 2 bin-30 bin dolar arasında değişen bu villa ve süitlerde konuklara özel fiyatlar uygulanacak.

fft99_mf3383814liderler-kararlari-bu-salonda-verecek-6167633

 

Liderler, Regnum Carya Golf SPA Resort ‘un 2000 m2’lik Caryo Salonunda Dünya sorunlarını konuşup karar verecek.

ÜST DÜZEY GÜVENLİK
Hürriyet’ten Hülya Güler’in haberine göre, Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemelere göre liderler 25 otelde konaklayacak. ‘Kırmızı Bölge’ ilan edilen Belek’in beş bölgesinden üçü ‘güvenli bölge’ olarak belirlendi. G-20 kongre ve konaklamaları sadece bu üç bölgede; yani Üçkum, Taşlıburun ve İskele’de yapılacak. Gloria, Rixos gibi lüks otellerin içinde olduğu İleribaşı ve Acısu mevkileri ise, G-20’nin alt segment toplantı ve konaklamaları için devrede olacak. Zirve nedeniyle bazı günler bölgeden uçak geçişine dahi izin verilmeyecek. Bu arada tek istisna Suudi Arabistan Kralı Salman ve heyetine olacak. Zira kral ve mahiyeti Kundu bölgesindeki Mardan Palece’da kalacak ve toplantılar için Belek’e gidip, gelecek.

Hürriyet’ten Hülya Güler’in haberi