Granada Hotel Web Sitesi Yenilendi

Granada Hotel Web Sitesi Yenileme İşlemleri Tamamlandı

Antalya’nın en göz alıcı otellerinden biri olan Granada ile en göz alıcı web sitelerini hazırlayan İDA Consulting yeniden el sıkıştı. Kısa süre önce Granada Otel yetkilileri ve Orelcilik sektörünün tanınan danışmanı Uğursal Uğur tarafından ortaklaşa alınan bir karar ile web sitelerine yeni bir yüz kazandırmak için harekete geçildi.

İDA Consulting firmasının deneyimli ekibi tarafından ele alınan otel web sitesi yenileme işlemleri sona erdi. Süreç şu şekilde işledi:

Yeni Bir Web sitesinde Olması Gereken Özellikler

İnternete ve web sitelerine erişim sağladığımız teknolojik cihazlarımız her geçen gün yenileniyor ve farklı özellikler kazanıyor. Bu nedenle web sitelerinin belirli periodlarla yenilenmesi de zorunlu hale geliyor. Web sitesinde kullanılan yazılım teknolojisinin, görsellerin ve diğer grafik elementlerinin de bu koşullarda yenilenmesi gerekiyor. Bu çerçevede Granada Hotel web sitesinde:

 1. Seo Uuyumluluğu İçin
 • Site açılış hızını minimum düzeyde tutmak
 • Gzip sıkıştırma kullanmak
 • Görsel ve linklerin meta değerlerini eksiksiz hazırlamak
 • Css sprite, css sıkıştırma ve js sıkıştırma özelliklerini kullanmak
 • Görüntü kalitesinden ödün vermeden optimizasyon sağlamak
 • Sosyal paylaşımlara uyumlu sayfalar oluşturmak
 • Web sitesini blog sayfası ile desteklemek
 1. Mobil Uyumluluk İçin
 • Responsive mobil uyumluluğu en üst düzeye çıkarmak
 • Yeni amp teknolojisine uygun sayfalar hazırlamak
 • Dokunmatik hassasiyetine uygun yazılım kullanmak
 • Hareket algılayıcı özelliklerden yararlanmak

Gibi kuralların hepsi detaylı bir şekilde analiz edildi ve yazılım alt yapısı hazırlandı.

Granada Otele Özgün Otelin Ruhunu Yansıtan Bir Tasarım

İDA Consulting web tasarım ekibi tarafından hazırlanan her bir otel web sitesi tamamen o otele ait ve tamamıyla özgün bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu prensiple hazırlanan grafiksel ön yüz tasarımında özellikle Granada Otellerinin görkemli yapısına yakışır şekilde görkemli ve göz alıcı, otelin ağırlıklı renklerine uygun birbiriyle uyumlu ve şık renk seçimleri ön planda tutuldu. Otelin fotoğraflarının ön plana çıktığı şıklığın karmaşadan uzak bir şekilde yansıtıldığı bir tasarım ile Granada Otelin ihtiyaç duyduğu çalışma tamamlandı. Görsellerin gerçek kalitesini ortaya çıkarmak için retina özelliğinden yararlanıldı.

Artık Bir Değil 4 Farklı Site Olacak

Granada Otelleri bu sene Antalya Belek’te yeni bir oteli hayata geçiriyor. Çok yakında hizmet vermeye başlayacak olan Granada Luxury Belek için de aynı özelliklerde göz alıcı bir sayfa hazırlandı. Ayrıva birden fazla oteli bulunan guruplar için özel hazırlanan intro karşılama sayfası da otelin kalitesine ve görkemine yakışır bir şekilde tasarlandı.

Yeni hazırlanan Granada Hotel web sitelerini ziyaret etmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz:

Granada Hotels Ana Sayfası

Granada Luxury Okurcalar Web Sitesi

Granada Luxury Belek Web Sitesi