Holidaycheck Baştan Sona Yenilendi, Tipadvisor Sorgulama Sayfasında Köklü Değişiklik Yaptı.

holidaycheckİsviçre merkezli seyahat yorum sitesi olan ve özellikle Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılan Holidaycheck web sitesini baştan sona yeniledi.

Eski site yapısında otel bulma, destinasyon seçenekleri, seçkin tesisler, promosyonlar kendini çok klasik ve eşit gösteriyordu ancak yeni tasarımda özel bir online rezervasyon sitesi gibi destinasyon ve otel sorgulaması yaptırıyor, özellikle o hissiyatı veriyor.

Otel sorgulaması yapıldığında ise çıkan ekranda otel puanlaması, yorum trendi ve tarih sorgulama özelliği daha büyük yazı karakterleri ve görselleri ile kendini çok daha etkili bir şekilde göstererek mobil kullanıma daha uyumlu olduğunu belli ediyor. Otel sorgulamasında yine holidaycheck ‘affiliate marketing’ yöntemiyle iş ortaklığına girdiği web sitelerin fiyat alternatiflerini listeliyor.

Şüphesiz pek çok kimsenin en çok seveceği özellik ‘interaktif harita’ özelliğidir.  Haritada tüm kayıtlı tesisleri, rekreasyon alanlarını, bazı turistik yerleri, alışveriş yerleri ve restoran & bar gibi yerleri de bulabiliyorsunuz. Harita özelliği ile bilmediğiniz bir destinasyonda denize mesafe ve genel çevre hakkında çok hızlı bir şekilde sonuç alabiliyorsunuz.

Trip Advisor da bir süre önce böyle bir haritayı devreye aldı, böylece kullanıcılar için araştırma ve karar verme süreci daha da hızlanmış oldu. Tripadvisor şüphesiz seyahat sitesi olarak dünyanın 1 numarası ve içeriği ile verdiği detaylara şu ana kadar ulaşabilmiş bir seyahat sitesi yok ancak otel fiyat alternatiflerini sorgulama esnasında pop-up sayfalar kullanması pek çok kullanıcıyı rahatsız etmekteydi. Tripadvisor bu konuda her ne kadar geç kalmış olsa da bir adım attı ve pop up rezervasyon sitesi çıkarmadan otel sorgulama sayfası içerinde doğrudan gömülü olarak tarih seçimine dayalı anlık güncel fiyat sorgulama özelliğini yayına aldı. Böylece fiyat sorgulaması sonucunda devam etmek isterseniz, istediğiniz rezervasyon sitesini tıklayarak rezervasyonunuza devam edebilirsiniz.

Seyahat talepçilerinin bilgiye hızla ve çeşitlilikle ulaşması ihtiyacı şüphesiz ki daha pek çok kullanım kolaylığı getiren inovatif çalışmaları tetikleyecektir.