Instagram’dan Boomerang uygulaması

Boomerang uygulaması ile Instagram, kısa videolar oluşturmanıza ve onları geri-ileri sarıp oynatmanıza olanak tanıyan yeni uygulamasını ortaya çıkardı.Dijital çağın güncel pazarlama platformlarına odaklanmış tecrübeli bir Sosyal Medya aracı olan instagram bu yeni uygulamasıyla çok daha avantajlı video uygulamalarını da gündemine getiriyor.

Android ve iOS cihazları için kullanıma sunulan Boomerang, animasyonlu GIF’lere veya Apple’ın iPhone 6S’ teki canlı fotoğraflarına benzer kısa videolar oluşturuyor. Bunun için uygulamada gördüğünüz deklanşör düğmesine bir kez basıyorsunuz. Bunun ardından peş peşe 10 fotoğraf çekiliyor , 1 saniyelik bir videoda hepsi birleştiriliyor.

Sadece tek bir tuşa basarak birbirinden eğlenceli ve komik mini videolar oluşturabilirsiniz. Telefonunuzun ön yada arka kamerasını kullanarak üst üste fotoğraf çekip ve bu fotoğrafları GIF animasyonlarına benzer mini videolara dönüştürebilen Boomerang uygulamasıyla kolay video oluşumunu sağlayabileceksiniz.

instagram-1-saniye-video-uygulama-güncelleme

Nasıl Kullanılır?

Tek yapmanız gereken şey; uygulamayı çalıştırmak, kamerayı aktif ederek görüntüsünü almak istediğiniz nesneye ya da kendinize çevirmek ve deklanşör tuşuna basmak. Hepsi bu. Uygulama çektiğiniz fotoğrafları işleyerek otomatik ileri geri döngülü mini videolar haline getiriyor.

Instagram Gizli Ayar Menüsü Nasıl Açılır?

Uygulamada gizli ayar menüsü yer alıyor. Dört parmağınız ile ekrana dört defa dokunduğunuzda ulaşılabilen menüde çözünürlük, mod ve kare sayısı gibi ayarları yapabiliyorsunuz.

Boomerang ile hazırladığınız komik, eğlenceli ve ilgi çekici mini videoları, cihazınıza kaydedebileceğiniz  başta Instagram olmak üzere diğer sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsiniz.