Skype TX Geliyor

Microsoft tarafından satın alınan ve sonrasında tüm Live Messenger servislerinin yerini alan Skype, bu kez farklı bir alana el atıyor.

NAB 2014 fuarında lanse edilen Skype TX, son kullanıcıdan ziyade yayıncılara hitap ediyor ve en yüksek kalitede ses ve video çıkışı sağlıyor.

Microsoft’un bir süre önce satın aldığı Cat and Mouse firmasının teknolojilerini barındıran Skype TX, medya profesyonellerinin ihtiyacını karşılayacak ses ve video kalitesini sunuyor. HD-SDI yayın standardına destek veren Skype TX tek arayüzde birden fazla görüşmenin takip edilmesine olanak sağlıyor. Skype TX, görüşme sırasında çağrı bildirimleri, uyarılar, açılır pencereler, reklamlar gibi fonksiyonları da devre dışı bırakıyor.

Stüdyo ortamlarında kullanılması amaçlanan bu özel versiyon “Dünyanın herhangi bir yerinden yapılan Skype video aramalarını pürüzsüz biçimde tüm prodüksiyonlara entegre edebilecek, kolay kullanılan bir yazılım ve donanım kombinasyonu” şeklinde tanımlanıyor.

Microsoft’un Skype TX’te kullanıcılara ihtiyaç duydukları zamanlarda yardımcı olmaları için uzmanlar görevlendirecek olması da Skype TX’in pek ucuz bir servis olmayacağının göstergesi olarak kabul ediliyor. Servisin ne zaman yayın hayata geçeceği ve fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Skype-TX